24. Międzynarodowe Targi Turystyki „GLOBalnie”

W dniach 23-25 marca 2018 roku Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach uczestniczyło w 24. Międzynarodowych Targach Turystyki „GLOBalnie” organizowanych w Katowicach.

Międzynarodowe Targi Turystyczne już od ponad dwudziestu lat przyciągają do Katowic rzesze zwiedzających. Są jedną z największych turystycznych imprez w Polsce i mogą pochwalić się liczbą ośmiu tysięcy gości w każdej edycji. Targi organizowane są w nowoczesnych przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach i są wyjątkową okazją do zapoznania się i do skorzystania z bogatej oferty turystycznej.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia, na powierzchni niemal 7000 m², zaprezentowało się ponad 200 wystawców z Polski i z zagranicy. Wśród nich znalazło się również starachowickie Muzeum Przyrody i Techniki, które wspólnie z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Gmin Cysterskich przedstawiło swoją ofertę. Udział w targach miał na celu promocję Muzeum, zaprezentowanie atrakcji powiatu starachowickiego, a także walorów turystycznych gmin należących do Stowarzyszenia oraz Szlaku Cysterskiego. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem ze względu na różnorodność prezentowanych atrakcji. Muzeum Przyrody i Techniki reprezentowane było przez Weronikę Sokół, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich przez panią Milenę Dudek i pana Krzysztofa Mazurkiewicza, zaś Powiat Starachowicki przez pana Piotra Gosa.

Galeria:

Tekst: Weronika Sokół

24. Międzynarodowe Targi Turystyki „GLOBalnie”