II miejsce w kategorii “Rewitalizacja”

Z wielką radością informujemy, iż projekt „Regio Ferrea – renowacja i adaptacja na cele kulturalne zabytkowej huty żelaza w Starachowicach”  zdobył II miejsce w kategorii „Rewitalizacja”.

Do grona najciekawszych projektów turystycznych i rekreacyjnych dołączyły kolejne przedsięwzięcia. Poznaliśmy je podczas gali wręczenia nagród siódmej edycji konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”, która odbyła 29 maja 2014 r. Statuetki zwycięzcom wręczyła wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska.

Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich, dotyczących rozwoju turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz rewitalizacji. Poprzez promocję najlepszych przedsięwzięć, konkurs pokazuje wpływ unijnych środków na rozwój Polski i zachodzące w niej zmiany.

Do tegorocznej edycji zgłoszono 273 przedsięwzięcia, spośród których Kapituła Konkursu wskazała 18 projektów nominowanych w siedmiu kategoriach. Następnie wybrała 7 nowych Cudów Funduszy Europejskich. Swojego faworyta wskazali również Internauci.

Najliczniej reprezentowane były województwa: małopolskie (30), dolnośląskie (29) oraz śląskie (26). Najpopularniejszymi kategoriami były tak jak w ubiegłym roku: rewitalizacja (73 projekty), turystyka aktywna (62) i obiekt turystyczny (48).

Laureaci siódmej edycji konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”:

  • Rewitalizacja Parku Miejskiego i przebudowa Placu Niepodległości w Zakopanem – laureat w kategorii „Rewitalizacja”
  • Konserwacja zabytków Lublina – Kaplicy Trójcy Świętej i zabudowy Wzgórza Zamkowego oraz Bramy Krakowskiej – laureat w kategorii „Zabytek”
  • Królewskie Gniezno w sercu Wielkopolski – laureat w kategorii „Produkt promocyjny”
  • Galicyjski Rynek – budowa sektora miejskiego w Parku Etnograficznym w Sanoku – laureat w kategorii „Obiekt turystyczny”. Zwycięzca w głosowaniu internautów
  • Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Szelment – laureat w kategorii „Turystyka aktywna”
  • Życie nad Zalewem Szczecińskim i w Puszczy Wkrzańskiej – Edukacja, Ekologia i Historia – laureat w kategorii „Turystyka transgraniczna i międzynarodowa”
  • Poprawa dostępności do zasobów Miejskiej Biblioteki Publicznej dla mieszkańców Włodawy – laureat w kategorii „Miejsce przyjazne dzieciom”

Wyróżnienie specjalne:

  • Rewitalizacja w budowie – tworzymy zręby rewitalizacji w Polsce – projekt realizowany w Poznaniu

 

Galeria wręczenia nagród w siódmej edycji konkursu "Polska Pięknieje":

 

Źródło: http://polskapieknieje.gov.pl/

II miejsce w kategorii “Rewitalizacja”
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content