31.05 – 01.06.2014 r. – ” XV Jarmark u Starzecha”

W dniach 31 maja – 1 czerwca na terenie Muzeum Przyrody i Techniki odbył się XV Jarmark u Starzecha – impreza z wieloma atrakcjami, na stałe już wpisana w kalendarz wydarzeń kulturalnych naszego miasta.

Już od godz. 14 można było oglądać ekspozycje muzealne – Wystawę Paleontologiczną, samochody ciężarowe Star i wystawę rysunków Stanisława Szpinetera "Z jednej budy". Wzorem lat poprzednich nie zabrakło stoisk wystawienniczych m.in. Towarzystwa Przyjaciół Starachowic, ZDZ w Starachowicach, Ogniska Plastycznego, a dla najmłodszych – wesołego miasteczka.

XV Jarmark u Starzecha uroczyście otworzyli w sobotę organizatorzy imprezy – starosta starachowicki Andrzej Matynia i członkowie zarządu i rady powiatu starachowickiego: Dariusz Dąbrowski, Cezary Berak, Marek Pawłowski, Jan Wzorek oraz dyrektor Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach – Paweł Kołodziejski. Pierwszym wydarzeniem imprezy było przekazanie do Muzeum przez wójta gminy Mirzec Marka Kukiełkę i przewodniczącego Rady Gminy w Mircu Mirosława Seweryna zabytkowego wozu strażackiego Star A26P. Samochód długi czas pracował w Ochotniczej Straży Pożarnej w Osinach, teraz jako 44-letni, wysłużony wóz strażacki powiększył kolekcję muzealnych Starów. Tuż po otwarciu Jarmarku rozpoczęła się część koncertowa. Na plenerowej scenie zagrali: kielecka grupa Wolni Ludzie, Magdalena Tul i Grzegorz Wilk – gwiazdy znane z telewizyjnego programu "Jaka to melodia" oraz zespół PECTUS. Pierwszy dzień zakończył pokaz laserowy.

W drugi dzień Jarmarku najbardziej cieszyły się dzieci, bowiem z okazji Dnia Dziecka powiat starachowicki przygotował mnóstwo atrakcji, zabaw i konkursów z nagrodami. Z okazji 90-lecia Lasów Państwowych Zespół Sygnalistów Myśliwskich LP przy nadleśnictwie Radom zaprezentował na scenie muzyczne sygnały myśliwskie.

Podczas Jarmarku rozdano także nagrody dla uczestników konkursu organizowanego przez Lasy Państwowe „Las nie płacze, gdy go wycinamy. Nowe życie drzew w wyrobach z drewna”. Dodatkowe nagrody w konkursie ufundowali  prezydent miasta Sylwester Kwiecień i starosta Andrzej Matynia.

Dużą atrakcją dla najmłodszych były pokazy iluzjonistów, zaproszonych artystów, animatorów zabaw, a także możliwość zwiedzenia ekspozycji muzealnych, zwłaszcza Wystawy Paleontologicznej i Samochodowej oraz okazja skorzystania z oferty wesołego miasteczka.

Dziękujemy wykonawcom, sponsorom oraz uczestnikom XV Jarmarku u Starzecha.

Zapraszamy za rok!

Sponsor:

tarcopol_logo

Galeria:

teks: Dorota Cichońska
foto: Dorota Cichońska

31.05 – 01.06.2014 r. – ” XV Jarmark u Starzecha”