Festyn Ekologiczny

W pochmurny, jesienny ranek 13 października nasze muzeum dostało się pod władanie najmłodszych. Ponad setka przedszkolaków przybyła tego dnia do ekomuzeum aby uczestniczyć w Festynie Ekologicznym „Zaginiony Świat Naszej Ziemi”. Zaczęliśmy od wysłania życzeń do nieba aby przyroda pozostała zawsze pogodna i zdrowa. Setka baloników poszybowało nad wielkim piecem, wieżą wyciągową i kominami by zniknąć po chwili w zasłonie chmur. Jednak najważniejszą częścią festynu był „Ekofestiwal w Ekomuzeum” na który dzieci przygotowały wyjątkowe występy artystyczne. Widownia mogła oklaskiwać poszczególne scenki teatralne, brawurowo wykonane piosenki, czy z pasjąwyrecytowane wiersze.

Każdy występ miał przekonać jak ważna w naszym życiu jest przyroda i jak ważne jest aby jej nie szkodzić. Oprócz występów scenicznych dzieci przygotowały prace plastyczne o tematyce ekologicznej, które można było podziwiać w hali lejniczej.Po skończonym Ekofestiwalu najmłodsi uczestniczyli w warsztatach plastycznych „Przyroda wokół nas” przygotowanych przez pracowników Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach oraz Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Dopełnieniem atrakcji były zabawy i gry edukacyjne Logico przygotowane przez Grupę Edukacyjną S. A. z Kielc.

Na zakończenie Festynu każde z przedszkoli otrzymało specjale nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta, które wręczyła pani wiceprezydent Małgorzata Szlęzak oraz dyplomy wręczone przez dyrektora muzeum panią Magdalenę Gorzkowską. Każdy z uczestników został uhonorowany rzeczową nagrodą ufundowaną przez Biuro Innowacji oraz Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Specjalne odznaki „mały Ekolog” wręczyli uczestnikom tajemnicza wróżka i czarodziej.
Festyn Ekologiczny „Zaginiony Świat Naszej Ziemi” odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Starachowice.

Sponsorami zdarzenia byli:

Odlewnie Polskie S.A.
Biuro Innowacji Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach
Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach
Pub Strych Starachowice
Studio Magoria Starachowice
Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Starachowicach
Zatorscy A. i G. Hurtownia Artykułów Spożywczych w Starachowicach

Patronat medialny: TV Starachowice

Wszystkim serdecznie dziękujemy!!!
Najlepszą nagrodą był uśmiech dzieci 🙂

PS. Czary przedszkolaków przyniosły skutek. W trakcie Festynu chmury rozwiały się i wyjrzało słońce. Baloniki dotarły do celu….

Zapraszamy za rok !!!

tekst: Paweł Kołodziejski
foto: Magdalena Gorzkowskia

Festyn Ekologiczny
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content