Festiwal Filmowy WATCH DOCS

W dniach 4-8 czerwca 2019 r. w  na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbył się Międzynarodowy Festiwal WATCH DOCS – Prawa Człowieka w Filmie.

Po raz czwarty w Starachowicach odbył się Międzynarodowy Festiwal WATCH DOCS – Prawa Człowieka w Filmie. Jeden z najstarszych i największych na świecie festiwali poruszających tematykę praw człowieka. Organizatorami festiwalu byli Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz Społeczny Instytut Filmowy. Starachowicką edycję zorganizowało starachowickie Stowarzyszenie LOKALNI.PL we współpracy z Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.
Podczas pięciu dni na uczestników czekało wiele projekcji, spotkań, dyskusji panelowych. Wśród zaproszonych gości znaleźli się dr Tomasz Gajewski (politolog, ekspert w dziedzinie polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, Instytut Polityki Międzynarodowej i Bezpieczeństwa UJK w Kielcach), adwokat Hubert Michalski, dr Bartłomiej Zapała (doktor nauk politycznych w zakresie stosunków międzynarodowych, wykładowca UJK w Kielcach, dziennikarz), Czesław Kozłowski (mediator Sądu Okręgowego w Kielcach) oraz Jerzy Stępień (prawnik, senator, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, prezes Trybunału Konstytucyjnego w latach 2006-2008).

W trakcie otwarcia imprezy odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Mały i duży” – prawa człowieka w świecie dziecka pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Nagrody wręczono laureatom oraz osobom wyróżnionym przez Jury konkursy.

Galeria:

Foto: Mirosław Gęborek