„Eko-choinka” w Olimpii

 W dniu 16 grudnia 2019 r. w Sali Olimpia Urzędu Miejskiego w Starachowicach odbyła się kolejna edycja Happeningu ekologiczno-plastycznego „Eko-choinka”, zorganizowanego przez Referat Gospodarki Komunalnej, Dróg i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Starachowicach wspólnie z Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach.

W tegorocznej edycji „Eko-choinki” wzięli udział uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 1, 2, 9, 10, 11, 12 oraz Społecznej Szkoły Podstawowej STO z terenu Starachowic. Każda grupa przygotowała samodzielnie wykonane ozdoby choinkowe, które powstały z różnego rodzaju surowców wtórnych.  Dekoracje te zostały zawieszone na przygotowanej przez organizatorów choince.

Głównym celem Happeningu było promowanie i utrwalanie zasad gospodarki odpadami – zwłaszcza segregacji i odzysku surowców wtórnych oraz kształtowanie postaw proekologicznych  i odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego poprzez rozwijanie umiejętności plastycznych uczniów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za piękną postawę proekologiczną. Pamiętajmy, że segregacja śmieci oraz ich recykling to dobra praktyka ochrony środowiska na co dzień!

Do zobaczenia za rok !!!!

„Eko-choinka” w Olimpii
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content