23.09.2012 r. “Super Star” na warszawskiej Agrykoli

Muzeum Przyrody i Techniki wraz ze Stowarzyszeniem Perłowa w dniu 23 września 2012 r. wzięło udział w 2 Wyścigu Mydelniczek Red Bull.Pierwszym etapem przedsięwzięcia było zaprojektowanie pojazdu i przesłanie swojej propozycji do organizatora.

W dniu 22 czerwca jury spośród przeszło 800 projektów wyłoniło 77 ich zdaniem najciekawszych. Pośród nich znalazł się nasz „Super Star”. Pojazd nawiązywał wyglądem do pierwszej polskiej – starachowickiej ciężarówki Stara 20. Ma również odniesienia do tradycji hutniczych (dwa wielkopiecowe kominy) oraz ludowych (wóz drabiniasty) regionu świętokrzyskiego. “Super Star” wystartował z numerem 56.

W skład teamu “Perłowa” weszli: Rafał Sobieraj, Paweł Kołodziejski, Zbigniew Gorczyca i Jakub Sikora.

W składzie jury oceniającego starty Mydelniczek znaleźli się m.in.: Adam Małysz, Monika Brodka, Jarek Hampel, Malgorzata Socha, Ania Bosak, Wojtek Łozowski, Staszek Karpiel, Rafał Marton i Michał Kościuszko.

Niestety w tym roku naszemu team-owi nie udało się wygrać, ale już trwają przygotowania do następnego wyścigu. Stworzoną przez nas mydelniczkę można oględać w naszym Muzeum. Zapraszamy !!!

23.09.2012 r. “Super Star” na warszawskiej Agrykoli
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content