20.05.2013 r. – Spotkanie w Muzeum pt. “Autyzm – co to oznacza”

20.05.2013 r. o godz. 11:00 odbyło się w naszym muzealnym Kinie Kotłownia spotkanie pt. „Autyzm – co to oznacza”, które jest realizowane w  ramach obchodzonego w miesiącu kwietniu Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu.

AutyzmSpotkanie kierowane było w szczególności do uczniów szkół gimnazjalnych i miało na celu przybliżenie problemu autyzmu  i zwrócenie uwagi na to, że wśród nas żyją osoby, które odbierają świat inaczej.

Autyzm wprowadza zmysły w błąd! Powoduje trudności w postrzeganiu świata, uczeniu się, porozumiewaniu  i kontaktach społecznych. Choroba ta zmienia percepcję świata, zniekształcając pracę naszych zmysłów  na wiele sposobów.

Terapeuci którzy, poprowadzili spotkanie przybliżyli słuchaczom jak wygląda świat osoby z autyzmem  z jakimi problemami borykają się ludzie dotknięci tą chorobą.

Drugim punktem spotkania była projekcja filmu nagranego przez Fundację SYNAPSIS w ramach akcji „Autyzm całe moje życie”. W krótkich filmikach zagrał 15 letni Maciek chory na autyzm oraz aktor Bartłomiej Topa, który wiernie odgrywał zachowanie osoby ze spektrum autyzmu.

Żywa dyskusja jaka wywiązała się wśród uczestników utwierdziła nas w przekonaniu o dalszych działaniach na rzecz osób dotkniętych autyzmem. Dziękujemy za obecność i udział w dyskusji, Rodzicom i Opiekunom dzieci autystycznych, specjalistom z Krajowego Towarzystwa Autyzmu z Kielc, Stowarzyszeniu “Otwórzmy Świat” ze Starachowic, Stowarzyszeniu Niepełnosprawni Plus ze Starachowic, Fundacji SYNAPSIS, Starostwu Powiatowemu w Starachowicach, Panom Policjantom z PKP ze Starachowic oraz młodzieży z Gimnazjum nr 2 i 4 ze Starachowic.

20.05.2013 r. – Spotkanie w Muzeum pt. “Autyzm – co to oznacza”