20.02.2015r. – Stalówka – muzealne spokanie z książką

Dnia 20 lutego 2015r. odbyło się spotkanie z Pawłem Grudniewskim autorem książki  "Zakłady i miasto Starachowice na przestrzeni lat. Budujemy Samochody Historia widziana z okien Redakcji Gazety."

Na spotkaniu mieliśmy okazję wysłuchać prelekcji doktora historii Polskiej Akademii Nauk Huberta Wilka. Po odczycie autor miał okazję zapoznać zgromadzonych licznie mieszkańców miasta z tematyką książki, historią i problemami jakie napotkał przy jej tworzeniu. Niespodzianką wieczoru była prezentacja filmowa wykonana przez syna autora – Kacpra Grudniewskiego lat 11, w której znalazły się zdjęcia z książki i wykorzystano jako podkład muzyczny piosenkę Janusza Rewińskiego o samochodzie Star.

Chętnych do nabycia książki nie brakowało, a kolejka do pamiątkowego wpisu autora była dość spora.

W przerwie można było posilić się oraz wypić gorącą herbatą. Kolejną niespodzianką wieczoru był koncert kwartetu gitarowego z Buska Zdrój. Przy dźwiękach gitar zgromadzeni mieli możliwość indywidualnie porozmawiać z autorem i przekazać uwagi dotyczące wydanej książki.

Galeria:

Tekst: Maciej Szlęzak