12.04.2014 r. Wystawa fotografii projektu Hanan Pacha

12.04.2014 w zabytkowej wieży ciśnień w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach miał miejsce wernisaż  wystawy fotografii Projektu Hanan Pacha.

Projekt Hanan Pacha to wyjątkowe przedsięwzięcie łączące powierzchniowe badania archeologiczne z wyprawą wysokogórską. W dniach 4.04 – 19.06 polscy archeolodzy, przy wsparciu Wydziału Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, odwiedzili sanktuaria inkaskie w Andach na terenie Peru, Chile i Boliwii. Fotografie które powstały podczas wyprawy nie tylko dokumentują pozostałości kultury dawnych Inków, ale również życie współczesnych mieszkańców Ameryki Południowej.

Na otwarciu wystawy obecni byli uczestnicy projektu – Mariusz Szwugier i Grzegorz Gregorczyk, którzy zaprezentowali pokaz slajdów z wyprawy wzbogacony odautorskim komentarzem. Chętnie też odpowiadali na pytania licznie zgromadzonych gości.

Wystawę można oglądać do 12.05.2014. Serdecznie zapraszamy!

tekst: Maciej Wzorek

12.04.2014 r. Wystawa fotografii projektu Hanan Pacha