10.05.2013 – Wystawa Arkadiusza Kani

10 maja 2013 r. o godz. 18:00 w Hali Lejniczej naszego Muzeum odbył się wernisaż wystawy

“Dostrzec piękno. Starachowice w fotografii Arka Kani”

50 zdjęć Arkadiusza Kani zagościło w naszej Hali Lejniczej. Jest to jego pierwsza indywidualna wystawa.

“Tematem tej wystawy są Starachowice. Uważam, że mieszkam w pięknym mieście! Mimo, że nie mamy tu zbyt wielu zabytków architektury to urok mojego miasta tkwi gdzie indziej!

Starachowice to miasto niezliczonych ciemnych zaułków, starych domków i pięknych malowniczych uliczek! To właśnie te miejsca chciałem uwiecznić na zdjęciach aby zachować je zanim przeminą zastąpione przez beton i plastik…“.

Wystawa jest pierwszym etapem wspólnego projektu Muzeum i Arkadiusza Kani. Na jesieni ukaże się kalendarz z dwunastoma najpiękniejszymi fotografiami artysty.

Wystawa dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia Muzeum.

10.05.2013 – Wystawa Arkadiusza Kani