01-02.06.2013 r. – “XIV Jarmark u Starzecha”

Wystawy sztuki i rzemiosła ludowego, gry i zabawy, konkursy dla dzieci, pokazy, liczne koncerty oraz wiele innych atrakcji  – to właśnie czekało uczestników tegorocznego “XIV Jarmarku u Starzecha“, który odbył się w dniach 01-02.06.2013 r.

Pierwszy dzień imprezy (01.06.2013 r.), w związku z obchodzonym “Dniem Dziecka”, odbył się pod hasłem „Powiat Starachowicki Dzieciom”. Na scenie odbyło się wiele konkursów i zabaw. Wystąpili soliści i duety ze Spółdzielczego Domu Kultury, 104 Artystyczna Drużyna Harcerska z Mirca, grupa taneczna „Neon” z Wąchocka, tancerze i wokaliści z Klubu Spółdzielczego „Wanacja”, z Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach, Zespół Tańca i Inscenizacji „Plejada” i Studio Piosenki Starachowickiego Centrum Kultury, grupy taneczne Miejskiej Szkoły Tańca „MiM” oraz wokaliści i zespoły z Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach.

Drugi dzień Jarmarku (02.06.2013 r.) miał charakter koncertowy. Na naszej plenerowej scenie o godz. 18:00 zagrał zespół z Młodzieżowego Domu Kultury „Odlot” natomiast od godz. 19:00 “Poparzeni Kawą Trzy” zabawiali starachowicką publiczność. Jest to zespół, który tworzą: Wojciech Jagielski (Radio Zet), Jacek Kret, Roman Osica (RMF FM), Krzysztof Zasada (RMF FM), Marian Hilla (Eska Rock), Mariusz Gierszewski (Radio Zet) i Krzysztof Tomaszewski.

Na zakończenie wieczoru wystąpiła Tatiana Okupnik, która wykonała kilka swoich solowych utworów, ale także covery dobrze znanych zagranicznych produkcji.

Zwieńczeniem dwudniowej imprezy był pokaz sztucznych ogni.

01-02.06.2013 r. – “XIV Jarmark u Starzecha”