Gala II Świętokrzyskiej Nagrody Muzealnej im. Tadeusza Włoszka

W piątkowy wieczór 10 września w naszej Hali Lejniczej odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród II edycji Świętokrzyskiej Nagrody Muzealnej im. Tadeusza Włoszka. Zgodnie z Regulaminem przyznano je w czterech kategoriach: Wystawa, Publikacja, Edukacja Muzealna oraz Honorowa Nagroda Muzealna. To wyjątkowe dla środowiska muzealników wyróżnienie ustanowił i przyznaje Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

W kategorii „Wystawa” nagrodę otrzymała dr Justyna Dziadek, dyrektor Muzeum Regionalnego w Pińczowie, za wystawę „Propius ad Deum – Sztuka Sakralna na Ponidziu”.

Laureatką w kategorii publikacja została Bożena Ewa Wódz z Muzeum Okręgowego w Sandomierzu za książkę – „Dzieje Zamku Królewskiego w Sandomierzu”.

Nagrodę w kategorii „Edukacja muzealna” otrzymał Krzysztof Myśliński, inicjator cyklicznych spacerów zabytkoznawczych po Kielcach.

Honorowa Nagroda Muzealna powędrowała również do sandomierskiego zamku. Uhonorowano nią Muzeum Okręgowe w Sandomierzu za całokształt działalności w stulecie istnienia placówki.

Stowarzyszenie Muzealników Polskich przyznało dwa wyróżnienia muzeom społecznym: otrzymało je Muzeum PTTK w Starachowicach oraz Lamus Kultury w Zawichoście.

Uroczystą galę uświetniły występ Jacka Bończyka, który ze swoim trio wykonał utwory Wojciecha Młynarskiego.

Serdecznie gratulujemy Nagrodzonym oraz dziękujemy Wszystkim za obecność!

Gala II Świętokrzyskiej Nagrody Muzealnej im. Tadeusza Włoszka