03.02.2012 r. – II Seminarium Nauczycielskie

Edukacja muzealna jest jedną z najbardziej rozwijających się dyscyplin muzeologicznych. Muzeum Przyrody i Techniki realizując koncepcję zagospodarowania przestrzeni muzealnej nie tylko na potrzeby wystawiennicze, wyszło po raz kolejny z propozycją spotkania z nauczycielami ze wszystkich placówek oświatowych naszego miasta.

II Seminarium było okazją do dyskusji nad wypracowaniem wspólnego działania pomiędzy programem realizowanym przez szkoły a ofertą edukacyjną muzeum. Cieszą wspólne wnioski nauczycieli i edukatorów muzealnych, że połączone, systematyczne działania doprowadzą do wykreowania u ucznia postawy poznawczej, uczącego się poprzez doświadczenie i własną inicjatywę.

Spotkanie z nauczycielami w muzeum odbyło się 3 lutego br. podpatronatem Starosty Starachowickiego i Prezydenta Miasta. Szczególne podziękowania za wsparcie i merytoryczne uwagi, kierujemy do Panów Cezarego Beraka i Marka Pawłowskiego, Członków Zarządu Powiatu Starachowickiego.

Dziękujemy za zainteresowanie tematem edukacji w naszym mieście poniżej wymienionym szkołom. Wierzymy, że Państwa postawa będzie przykładem dla pozostałych placówek oświatowych ze Starachowic.

• Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi
• Szkoła Podstawowa nr 11 im. Mjr. Jana Piwnika „Ponurego”
• Gimnazjum nr 1 im. Generała Antoniego Hedy „Szarego”
• Gimnazjum nr 2 im. Stefana Żeromskiego