Zimowy wjazd do Huty

24 lutego 2012 r. zakończyliśmy “Zimowy wjazd do Huty”. Cała akcja objęta była honorowym partonatem starosty starachowickiego i prezydenta miasta.

W zajęciach uczestniczyły dzieci ze starachowickich szkół, ale nie tylko. We wszystkich spotkaniach wzięło udział w sumie 250 dzieciaków. 

Głównymi atrakcjami były:

– warsztaty garncarskie podczas których dzieci mogły stworzyć własne wyroby ceramiczne. Uczestnicy nauczyli się jak przygotować glinę, jak nadawać jej pożądane formy, jak je zdobić oraz w jaki sposób nadać im trwałość.

– zajęcia z decoupage’u – czyli ozdabiania przedmiotów polegające na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej

– warsztaty “Jak powstawały tropy dinozaurów” – w pierwszej zajęć dzieci dowiedziały się czym były dinozaury, jak i kiedy żyły oraz dlaczego wyginęły. Następnie dzieci mogły samodzielnie wykonać odlew gipsowy własnego „tropu”.

– “Prabajki, czyli archeologia na wesoło” – zajęcia, na których dzieci poznały historię człowieka, życie w pradziejach, pierwsze przejawy sztuki, wynalezienie pisma, udomowienie zwierząt, przedstawione w formie bajki specjalnie napisanej dla dzieci

oraz

– zabawa pod hasłem “Zgadnij kim jestem?” podsumowująca całą akcję. Największą atrakcją tego dnia był teatr cieni, gdzie dzieci prezentowały za pomocą przyniesionych przez siebie przedmiotów lub kostiumów swojego ulubionego bohatera. Każdy uczestnik otrzymał upominki ufundowane przez Studio Magoria, pana Jacka Bernaciaka – firma „Kodak” oraz Centrum Informacji Turystycznej w Starachowicach. Na zakończenie Pub Strych przygotował dla dzieci mały poczęstunek.

Cieszymy się, że rodzice nam zaufali

zostawiając swoje pociechy pod naszą opieką….
A już w wakacje zapraszamy na kolejną… akcję
pn. „Wakacyjny pociąg w muzeum”

Zimowy wjazd do Huty
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content