Zwiedzanie Muzeum w sezonie letnim.

Serdecznie zapraszamy Państwa do zwiedzania Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach w sezonie letnim.

W sezonie letnim tj. od 1 kwietnia do 31 października, Muzeum jest czynne w godzinach:

Wtorek, środa, piątek 8.00-16.00

Czwartek 8.00-17.00

Sobota, niedziela 10.00-16.00

W ramach zwiedzania oferujemy Państwu zwiedzanie: pozostałości Zakładu Wielkopiecowego z połowy XIX wieku, Wielkiego Pieca z 1899 roku, Maszyny Parowej, wystawy górniczej, ekspozycji samochodów ciężarowych marki Star oraz wystawy paleontologicznej.

Czas zwiedzania to ok. 1,5 godziny. Jeśli dostępne są wystawy czasowe czas zwiedzania może się przedłużyć.

Ceny biletów wstępu do Muzeum:

Bilet normalny – 20zł/ os.

Bilet ulgowy – 12zł/ os.

Bilety ulgowe przysługują:

• dzieciom powyżej 4 roku życia, młodzieży szkolnej oraz studentom do 26 roku życia
  • emerytom i rencistom
  • przewodnikom zrzeszonym w PTTK lub POT
  • Honorowym Dawcom Krwi (pod warunkiem, że od ostatniego pobrania minął nie więcej niż rok)
  • działaczom opozycji antykomunistycznej oraz osobom represjonowanym

Bilety darmowe przysługują

• Dzieciom do lat 4
  • Opiekunom grup zorganizowanych (powyżej 15 osób)
  • Muzealnikom

Posiadanie uprawnień do biletu ulgowego lub darmowego stwierdza się na podstawie stosownych legitymacji bądź dokumentów tożsamości.

Cennik biletów wstępu do Muzeum dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny

• Dorośli – 10zł/ os.
  • Dzieci – 6zł/ os.

Zakup biletów zniżkowych KDR możliwy będzie w kasie Muzeum po okazaniu karty wraz z dokumentem tożsamości. Dla osób nieletnich dokumentem takim jest legitymacja szkolna. Dzieci nie objęte obowiązkiem szkolnym będą mogły korzystać z Karty wyłącznie w obecności rodzica lub prawnego opiekuna.

W Recepcji Muzeum można zakupić bilety łączone do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach oraz Opactwa Cystersów w Wąchocku.

Bilet normalny -28zł/ os.

Bilet ulgowy – 18zł/ os.

Bilet upoważnia do jednorazowego wejścia do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach oraz Opactwa Cystersów w Wąchocku. Bilet jest ważny bezterminowo.

Główne wejście do Muzeum znajduje się od ulicy Marszałka Piłsudskiego 95

Dla osób niepełnosprawnych ruchowo istnieje możliwość wejścia na teren Muzeum od strony ulicy Wielkopiecowej 1.

W poniedziałki Muzeum jest nieczynne dla zwiedzających!

Wstęp na teren Muzeum jest możliwy tylko z przewodnikiem!

Wejście odbywa się o pełnych godzinach !

Wycieczki grupowe proszone są o wcześniejszą rezerwację, telefoniczną (41 275 40 83, 783 730 094) bądź mailową (recepcja@ekomuzeum.pl)

Regulamin zwiedzania Muzeum:

Zwiedzanie Muzeum w sezonie letnim.