Zwiedzanie Muzeum w sezonie letnim

Serdecznie zapraszamy Państwa do zwiedzania Muzeum Przyrody i Techniki  w sezonie letnim.

Od 1 kwietnia do 31 października Muzeum dostępne jest dla zwiedzających w godz.:

8.00 – 16.00 (wtorek, środa, piątek)
8.00 – 17.00 (czwartek)
11.00 – 17.00 (sobota, niedziela)

W poniedziałki Muzeum jest nieczynne.

Wejścia odbywają się o pełnych godzinach od ulicy Piłsudskiego 95. Zwiedzanie Muzeum możliwe jest tylko z przewodnikiem. Jedna grupa nie może liczyć więcej niż 25 osób.

W ramach zwiedzania naszego Muzeum w sezonie letnim oferujemy Państwu zwiedzanie:

Zakładu Wielkopiecowego z połowy XIX wieku, zabytkowego Wielkiego Pieca z 1899 roku, Maszyny Parowej  z 1889 roku, wystawy górniczej, ekspozycji samochodów ciężarowych marki Star  oraz wystawy paleontologicznej.

Czas zwiedzania: ok. 2 godzin

Zwiedzanie w innych godzinach możliwe po uprzednim ustaleniu pod nr telefonu 41 275 40 83, 783 730 094 lub za pomocą poczty elektronicznej mpt@ekomuzeum.pl

Grupy zorganizowane (powyżej 15 osób) proszone są o wcześniejszą rezerwację telefoniczną bądź mailową.

Ceny Biletów:
Bilet normalny: 12 zł/os.
Bilet ulgowy: 8 zł/os.

Ceny biletów wstępu do Muzeum dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny:

• bilet normalny – 6 zł/os.
  • bilet ulgowy – 4 zł/os.
  • dzieci do 4 lat – bezpłatnie.
  • opłata za lekcje muzealną – 1 zł/os.

Zakup biletów zniżkowych możliwy będzie w kasie Muzeum po okazaniu karty wraz z dokumentem tożsamości. Dla osób nieletnich dokumentem takim jest legitymacja szkolna. Dzieci nie objęte obowiązkiem szkolnym będą mogły korzystać z Karty wyłącznie w obecności rodzica lub prawnego opiekuna.

Dodatkowa możliwością jest zakupu biletu łączonego upoważniającego do jednorazowego wejścia do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach oraz klasztoru Opactwa Cystersów w Wąchocku:

Bilet normalny: 13 zł/os.
Bilet ulgowy: 9 zł/os.

Bilet jest ważny bezterminowo.

Ceny biletów wstępu do Muzeum dla posiadaczy Świętokrzyskiej Karty Seniora:

• Bilet ulgowy na zwiedzanie Muzeum  (8,00 zł.). Zakup biletów zniżkowych możliwy będzie w kasie Muzeum po okazaniu karty wraz z dokumentem tożsamości
  • Bilet w cenie 2,00 zł./ os. uprawniający do udziału w warsztatach muzealnych, dostępny dla grup powyżej 10 osób.
  • Możliwość przygotowania ogniska lub grilla dla grupy osób. Koszt: 30,00 zł. (za grupę do 25 os.). Kwota nie obejmuje poczęstunku. ( Ognisko organizowane jest od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Muzeum lub w weekend za zgodą Dyrektora Muzeum)
  • 50 % zniżki na zakup biletów uprawniających do uczestnictwa w imprezach kulturalnych odbywających się w Muzeum (koncerty). Daty poszczególnych wydarzeń zamieszczone będą na stronie internetowej Muzeum.
  • 50 % zniżki na zakup biletów uprawniających do  zwiedzania płatnych wystaw czasowych. Daty trwania poszczególnych wystaw zamieszczone będą na stronie internetowej Muzeum.

Do korzystania z uprawnień wynikających ze Świętokrzyskiej Karty Seniora uprawniona jest każda osoba zamieszkała na terenie Polski, która ukończyła 60 lat lub więcej. Dokumentem potwierdzającym możliwość skorzystania z przywilejów wynikających z karty  jest ważny dowód osobisty.

Bilety ulgowe przysługują:
– dzieciom powyżej 4 roku życia, młodzieży szkolnej oraz studentom do 26 roku życia
– emerytom i rencistom
– przewodnikom zrzeszonym w PTTK lub POT

Bilety darmowe przysługują:
– dzieciom do lat 4
– opiekunom grup zorganizowanych (powyżej 15 osób)
– muzealnikom

Posiadanie uprawnień do biletu ulgowego lub darmowego stwierdza się na podstawie stosownych legitymacji bądź dokumentów tożsamości.

Serdecznie zapraszamy !!!

Zwiedzanie Muzeum w sezonie letnim