Zwiedzanie Muzeum w sezonie letnim

Od 1 kwietnia do 31 października Muzeum będzie czynne w godzinach: wtorek, środa, piątek 8:00-16:00; czwartek 8:00 -17:00, sobota i niedziela 11:00-17:00. W poniedziałki Muzeum nieczynne.

Początek zwiedzania o każdej pełnej godzinie. Ostatnia grupa rozpoczyna zwiedzanie na godzinę przed zamknięciem muzeum, tj. o godz. 16:00 (wtorek, środa, piątek) oraz o godz. 17:00 (czwartek, sobota i niedziela).

W ramach zwiedzania naszego Muzeum w sezonie letnim oferujemy Państwu zwiedzanie: Zakładu Wielkopiecowego z połowy XIX wieku, zabytkowego Wielkiego Pieca z 1899 roku, Maszyny Parowej  z 1889 roku, wystawy górniczej, ekspozycji samochodów ciężarowych marki Star  oraz wystawy paleontologicznej. Natomiast w sezonie zimowym oferujemy Państwu zwiedzanie: zabytkowego Wielkiego Pieca z 1899 roku oraz wystawy paleontologicznej.

Jedna grupa nie może liczyć więcej niż 25 osób.

Czas zwiedzania: ok. 2 godzin

Zwiedzanie w innych godzinach możliwe po uprzednim ustaleniu pod nr telefonu 41 275 40 83, 783 730 094 lub za pomocą poczty elektronicznej mpt@ekomuzeum.pl

Grupy zorganizowane (powyżej 15 osób) proszone są o wcześniejszą rezerwację telefoniczną bądź mailową.

Ceny Biletów:
Bilet normalny: 12 zł/os.
Bilet ulgowy: 8 zł/os.

Ceny biletów wstępu do Muzeum dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny:

  • bilet normalny – 6 zł/os.
  • bilet ulgowy – 4 zł/os.
  • dzieci powyżej 4 lat – 1 zł/os.
  • dzieci do 4 lat – bezpłatnie.
  • opłata za lekcje muzealną – 1 zł/os.

 

Zakup biletów zniżkowych możliwy będzie w kasie Muzeum po okazaniu karty wraz z dokumentem tożsamości. Dla osób nieletnich dokumentem takim jest legitymacja szkolna. Dzieci nie objęte obowiązkiem szkolnym będą mogły korzystać z Karty wyłącznie w obecności rodzica lub prawnego opiekuna.

Dodatkowa możliwość zakupu biletu łączonego upoważniającego do jednorazowego wejścia do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach oraz klasztoru Opactwa Cystersów w Wąchocku:

Bilet normalny: 13 zł/os.
Bilet ulgowy: 9 zł/os.

Bilet jest ważny bezterminowo.

Bilety ulgowe przysługują:
– dzieciom powyżej 4 roku życia, młodzieży szkolnej oraz studentom do 26 roku życia
– emerytom i rencistom
– przewodnikom zrzeszonym w PTTK lub POT

Bilety darmowe przysługują:
– dzieciom do lat 4
– opiekunom grup zorganizowanych (powyżej 15 osób)
– muzealnikom

Posiadanie uprawnień do biletu ulgowego lub darmowego stwierdza się na podstawie stosownych legitymacji bądź dokumentów tożsamości.

 

Serdecznie zapraszamy !!!

Zwiedzanie Muzeum w sezonie letnim
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content