Zwiedzanie Muzeum w sezonie letnim

Informujemy, iż w sezonie letnim tj. od 1 kwietnia 2014r. do 31 października 2014r.  Muzeum będzie czynne  w godz.:
8:00 – 17:00 (wtorek, środa, piątek); 8:00 – 18:00 (czwartek); 11:00 – 18:00 (sobota, niedziela).

Wejścia: odbywają się o pełnych godzinach od ulicy Piłsudskiego 95. Jedna grupa nie może liczyć więcej niż 25 osób. Ostatnia grupa rozpoczyna zwiedzanie na godzinę przed zamknięciem muzeum.

W ramach zwiedzania naszego Muzeum w sezonie letnim oferujemy Państwu zwiedzanie: Zakładu Wielkopiecowego z połowy XIX wieku, zabytkowego Wielkiego Pieca z 1899 roku, Maszyny Parowej  z 1889 roku, wystawy górniczej, ekspozycji samochodów ciężarowych marki Star  oraz wystawy paleontologicznej.

Czas zwiedzania: 2 godziny

Zwiedzanie w innych godzinach możliwe po uprzednim ustaleniu pod nr telefonu 41 275 40 83, 783 730 094 lub za pomocą poczty elektronicznej mpt@ekomuzeum.pl

Grupy zorganizowane (powyżej 15 osób) proszone są o wcześniejszą rezerwację telefoniczną bądź mailową.

Ceny biletów:

– bilet normalny: 12 zł
 – bilet ulgowy: 8 zł
– dodatkowa opłata dla chętnych na wjazd na górny poziom wielkiego pieca: 5 zł
 – opłata za lekcję muzealną: 4 zł lub 6 zł./osoby
 – opłata za przygotowanie ogniska: 50 zł., w połączeniu ze zwiedzaniem lub lekcją muzealną: 30 zł
 – opłata za sesję fotograficzną: 100 zł.

Bilety ulgowe przysługują:

– dzieciom powyżej 4 roku życia, młodzieży szkolnej oraz studentom do 26 roku życia
 – emerytom i rencistom
 – przewodnikom zrzeszonym w PTTK lub POT

Bilety darmowe przysługują:
– dzieciom do lat 4
 – opiekunom grup zorganizowanych (powyżej 15 osób)
 – muzealnikom

Osoby zainteresowane zwiedzaniem naszego Muzeum oraz Opactwa Cystersów w Wąchocku  mogą skorzystać z biletu łączonego w atrakcyjnej cenie 13,00 zł/os.- bilet normalny i 9,00 zł/os. – ulgowy.

Posiadanie uprawnień do biletu ulgowego lub darmowego stwierdza się na podstawie stosownych legitymacji bądź dokumentów tożsamości.

Zwiedzanie Muzeum w sezonie letnim