Zlot zabytkowych pojazdów

W sobotę 19 sierpnia do naszego miasta przybyły zabytkowe pojazdy uczestniczące w IV Rajdzie Szlakiem Staropolskiego Żelaza.

Organizatorzy obawiali się, że niesprzyjająca pogoda w przededniu imprezy może odstraszyć wielu uczestników a w szczególności motocyklistów. Paradoksalnie to właśnie właściciele jednośladów dopisali w pełni. Pośród przeszło dwudziestu maszyn znalazły się m.in. „Sokoły”, „Junaki” czy „BMW”. Przybyłych do Muzeum Przyrody i Techniki przywitał Dariusz Dąbrowski Członek Zarządu Powiatu, po czym mieli oni okazję zwiedzić zabytkowe obiekty. Po krótkim odpoczynku kierowcy ruszyli w kierunku placu na Szlakowisku, na którym odbyły się konkurencje i pokazy sprawnościowe.

Do kawalkady pojazdów dołączyły dwa muzealne samochody: budzący zawsze duże zainteresowanie STAR 222R – uczestnik Rajdu Paryż- Dakar w 1988 roku, oraz „sympatyczny staruszek” pięćdziesięcioletni STAR 20 Zwycięzcy poszczególnych konkurencji zostali uhonorowani pucharami i pamiątkowymi nagrodami ufundowanymi przez władze samorządowe miasta i powiatu. Wśród wyróżnionych znalazły się również dwie nasze ciężarówki o czym nie bez satysfakcji donosimy. Po zakończonej prezentacji kolumna pojazdów udała się do Wąchocka gdzie w cieniu cysterskiego opactwa zażywano zasłużonego odpoczynku.

Paweł Kołodziejski

Zlot zabytkowych pojazdów
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content