“Zimowy Wjazd do Huty 2023” za nami!!!

Od 30 stycznia do 10  lutego 2023 r. w Muzeum Przyrody i Techniki odbywał się kolejny „Zimowy Wjazd do Huty – 2023”. Tegoroczna edycja akcji cieszyła się bardzo dużą popularnością. Świetna zabawa oraz miła atmosfera towarzyszyła nam przez całe dwa tygodnie za co dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Podczas ferii dzieci miały możliwość uczestnictwa w warsztatach prowadzonych przez pracowników Muzeum. W formie zabaw rozwijały swoje umiejętności plastyczne oraz wzbogaciły swoją wiedzę związaną ze światem fizyki, przyrody i techniki oraz historii miasta Starachowice. Podczas zajęć powstały m.in. zimowy pejzaż robiony z soli, pokarm dla ptaków, magnesy ceramiczne, balonowe dinozaury , kwiaty z popcornu, maski karnawałowe, czy prezenty walentynkowe.

Tegoroczna edycja „Zimowego Wjazdu do Huty” wzbogacona została zajęciami spotkanie z klubem płetwonurków „Kalmar”. Podczas  ferii  gościliśmy w Muzeum Strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej  Straży Pożarnej w Starachowicach, którzy omówili niebezpieczne sytuacje w jakich mogą się znaleźć się dzieci w czasie ferii zimowych zarówno podczas zabaw na świeżym powietrzu jak i w domach. Został pokazany sprzęt jaki jest wykorzystywany w trakcie różnych akcji ratowniczo-gaśniczych. Podczas spotkania z panem Radosławem Koniarzem z Nadleśnictwa Marcule dzieci zostały zapoznane z roślinnością lasu. Muzeum odwiedzili również pani Agnieszka Pastuszka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Starachowicach oraz pan Paweł Kusiak z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, którzy przekazali dzieciom ważne informacje dotyczące zdrowia, profilaktyki,  zasad które trzeba przestrzegać, aby nie zachorować oraz jak bezpiecznie i prawidłowo poruszać się po drodze. Na zakończenie ferii odbył się Bal Karnawałowy, na którym uczestnicy zaprezentowali własnoręcznie wykonane maski.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji „Zimowego Wjazdy do Huty – 2023” za obecność i zapraszamy latem na wakacyjne zajęcia.

“Zimowy Wjazd do Huty 2023” za nami!!!