Zaproszenie na film “Żelazna Dolina”

Powiat Starachowicki wraz z Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach oraz Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Dziedzictwa Przemysłowego od 18 lat organizuje warsztaty archeologiczne pn. „Żelazne Korzenie”. Niezwykłe walory edukacyjne warsztatów zawsze wzbudzały zainteresowanie odbiorców, w tym licznych grup uczniów i nauczycieli szkół z całej Polski.

Niestety tegoroczne plany związane z organizacją Żelaznych Korzeni  pokrzyżowała panująca epidemia. Dlatego też chcemy zaprosić Państwa do obejrzenia filmu pt. „Żelazna Dolina”, pokazującego starożytną historię regionu świętokrzyskiego w oparciu o dziedzictwo wyjątkowej doliny rzeki Kamiennej. Jest to film popularno-naukowy, który z powodzeniem może zostać wykorzystany zarówno przez osoby zainteresowane dziedzictwem regionalnym, jak i nauczycieli historii czy geografii jako materiał dydaktyczny we wszystkich typach szkół, zwłaszcza teraz gdy pracują one zdalnie.

Film „Żelazna Dolina” trwa 24 minuty i zostanie opublikowany 25 maja 2020 r. na stronach internetowych i profilach Facebook zarządzanych przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Dziedzictwa Przemysłowego, Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz powiatów ostrowieckiego i starachowickiego (obydwa samorządy wsparły powstanie tej produkcji).

Za rok w maju zapraszamy na jubileuszową XX edycję „Żelaznych Korzeni”, które odbędą się w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Zaproszenie na film “Żelazna Dolina”