Zakończono II etap odbudowy budynku dawnej dyrekcji huty

Zakończył się drugi etap prac remontowych zabytkowego budynku dyrekcji huty z 1900 roku. Dwa lata temu obiekt znajdujący się w stanie ruiny przeszedł pierwszy etap odbudowy polegający na oczyszczeniu terenu, usunięciu najbardziej zagrożonych zawaleniem elementów konstrukcji wraz z ich odtworzeniem oraz wylaniu nowych stropów na pierwszej kondygnacji.

W roku 2012 skończono II etap odbudowy budynku dawnej dyrekcji. W ramach drugiego etapu odbudowy wykonany został drugi stropu, dach, dwie klatki schodowe, część stolarki okiennej oraz przemurowanie i odgrzybienie ścian.

Dzięki opisanym działaniom ruina stała się budynkiem w stanie surowym, gotowym do przeprowadzenia prac instalacyjnych i wykończeniowych, których realizacja planowana jest na rok 2013.

Zarówno pierwszy jak i drugi etap sfinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Powiatu Starachowickiego  oraz funduszy własnych Muzeum. Największy udział w finansowaniu przedsięwzięcia miały środki ministerialne przekazane w ramach Programu Operacyjnego „Dziedzictwo Kulturowe” Działanie 1 „Ochrona Zabytków.

Zakończono II etap odbudowy budynku dawnej dyrekcji huty