Zakończenie ferii w Muzeum Przyrody i Techniki premiera spektaklu „ Teatr cieni – STAR gwiazda Starachowic”.

W dniu 28 stycznia 2022 roku  o godz. 10.00 w muzealnym Kinie „Kotłownia” odbyła się premiera spektaklu Teatr cieni „STAR – Gwiazda Starachowic” w wykonaniu uczestników zimowych warsztatów feryjnych „Zimowy wjazd do Huty”. Przedstawienie zainspirowane było przemysłową historią naszego  miasta, w tym kultową produkcją polskich ciężarówek marki Star. Uczestnicy zajęć nie tylko wcieli się w role aktorów amatorów, ale również samodzielnie wykonali scenografię. Narracja spektaklu została opowiedziana na ekranie za pomocą cieni różnych dekoracji, rekwizytów i samych aktorów. I tak powstała wspaniała opowieść o historii Starachowic, od Starzecha, przez kopalnie, huty po gwiazdę miasta czyli STAR-a.

link do premiery spektaklu„ Teatr cieni – STAR gwiazda Starachowic”. Dzięki uprzejmości Starachowice-Net