Zapraszamy na wystawę “Zabytkowe sztućce i zastawy stołowe “

„Zabytkowe sztućce i zastawy stołowe – wytwórcy, wzornictwo i zastosowanie” to wystawa, której tematyka dotyczy historii sztućców oraz zastaw stołowych od początku XIX wieku do pierwszej połowy XX wieku.

 Wystawa czynna do dnia 20 czerwca 2021r. Bilet 5 zł.

Do 20 czerwca  można oglądać  wystawę czasową “Przemysł domowy. Zabytkowe sztućce i zastawy stołowe – wytwórcy, wzornictwo i zastosowanie”. Na wystawie zaprezentowano zbiory z prywatnej kolekcji regionalisty – Stanisława Jaruszewicza – właściciela Zabytkowej Zagrody w Marcinkowie (gm. Wąchock). Zgodnie z tematem przewodnim wystawy, skoncentrowano się na sztućcach i zastawach stołowych, w większości platerowanych, charakterystycznych dla okresu od początku XIX w. do lat 50. XX w.

Zwiedzanie wystawy…

-w dniach od wtorku do piątku odbywa się w godzinach otwarcia Muzeum.

-Zwiedzanie w Niedzielę tylko  po wcześniejszej rezerwacji, dokonanej do piątku  (poprzedzającego weekend) do godz. 12.00.

Rejestracji na zwiedzanie można dokonać: telefonicznie 41 275 40 83, 783 730 094, mailowo mpt@ekomuzeum.pl lub osobiście w Recepcji Muzeum ul. Marszałka Piłsudskiego 95. Koszt biletu 5 zł / os.

Zapraszamy

Katalog Wystawy

Na zadanie pn. „Organizacja wystawy czasowej „Przemysł domowy. Zabytkowe sztućce i zastawy stołowe – wytwórcy, wzornictwo i zastosowanie” Muzeum uzyskał dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 25000,00 zł w ramach programu „Wspieranie działań muzealnych”.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”.

Zapraszamy na wystawę “Zabytkowe sztućce i zastawy stołowe “
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content