Zabytkowa pokrywa włazu studzienki kanalizacji deszczowej.

W dniu 23 listopada przekazano do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach pokrywę włazu studzienki kanalizacji deszczowej z inskrypcją Towarzystwa Starachowickich Zakładów Górniczych.

Pokrywa został wyprodukowana najprawdopodobniej w latach 30-tych XX wieku. Pozyskano ją z rozbiórki kanalizacji deszczowej przy ul. Radomskiej w Starachowicach, podczas prac związanych z budową wiaduktu. Z uwagi na jej wartość historyczną zostanie wpisana do inwentarza muzealiów w dziale techniki i stanie się częścią ekspozycji poświęconej historii miasta.

Serdecznie dziękujemy panom Jerzemu Materkowi z Zarządu Powiatu Starachowickiego oraz Andrzejowi Klimaczakowi, kierownikowi projektu za ciekawy obiekt będący świadectwem historii codziennej miasta.

Zabytkowa pokrywa włazu studzienki kanalizacji deszczowej.