XV Festyn Ekologiczny 2024 r.

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach już po raz piętnasty organizuje dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”. Tegoroczna edycja festynu objęta patronatem Starosty Starachowickiego oraz Prezydenta Miasta Starachowice, odbędzie się pod hasłem „Nasz sąsiad wilk”.

Impreza odbędzie się 12 czerwca 2024 r. w godz. 10:00 – 12:00 na terenie Archeoparku Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Zgłoszenia do udziału przyjmowane będą do 21 maja 2024 r.W Festynie może uczestniczyć wyłącznie jedna grupa (maksymalnie 25 osób) reprezentująca szkołę lub przedszkole.       

Zgodnie z regulaminem (zamieszczonym na stronie www.ekomuzeum.pl) Festynu każda grupa/klasa (reprezentująca jednostkę) biorąca w nim udział, oprócz przygotuje pracę plastyczną lub krótki występ artystyczny (piosenka, wiersz, przedstawienie) powiązanych z hasłem przewodnim imprezy, (wytyczne i załączniki na stronie internetowej), stając się tym samym aktywnymi działaczami ochrony przyrody w regionie.

 Podczas imprezy przybliżymy życie wilków – ich biologię, behawior, znaczenie w przyrodzie i życiu człowieka. Do udziału zapraszamy wszystkich przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu Starachowic.

Rezerwacje prosimy kierować pod nr tel. 41 275-40-83 wew. 29 lub 783 730 094, za pośrednictwem poczty e-mail: przyroda@ekomuzeum.pl lub mpt@ekomuzeum.pl oraz w recepcji Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, ul. M. Piłsudskiego 95.

Foto: pixabay

XV Festyn Ekologiczny 2024 r.
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content