XLVIII Ogólnopolski Zjazd Przewodników Świętokrzyskich

W dniach 23-24 marca 2019 r. odbył się XLVIII Ogólnopolski Zjezd Przewodników Świętokrzyskich. Uczestnicy zjazdu gościli m.in. w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Organizatorami Zjazdu byli: Samorząd Przewodników Turystycznych PTTK Województwa Świętokrzyskiego, Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach, Świętokrzyskie Koło Przewodników i Pilotów Turystycznych im. Edmunda Massalskiego w Starachowicach oraz Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Podczas dwudniowego zlotu uczestnicy mieli okazję wysłuchać licznych prelekcji przygotowanych przez przewodników świętokrzyskich a także pracowników Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Nie zabrakło także innych atrakcji, m.in. zwiedzania Opactwa Cystersów w Wąchocku oraz zwiedzania Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Zjazd odbył się pod honorowym patronatem:

Wojewody Świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego, Starosty Powiatu Starachowickiego Piotra Babickiego, Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka oraz Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock Jarosława Sameli.

XLVIII Ogólnopolski Zjazd Przewodników Świętokrzyskich