XIX Jarmark u Starzecha

W dniu 26 maja 2018 r. odbył się XIX  Jarmark u Starzecha.  Impreza organizowana była przez Zarząd Powiatu Starachowickiego oraz  Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Wydarzenie to co roku ma charakter święta Powiatu Starachowickiego. Podczas tegorocznej edycji odbył się I Turniej Gmin Powiatu Starachowickiego “Między nami gminami”, w którym uczestniczyły pięcioosobowe reprezentacje Gmin: Starachowice, Brody, Mirzec, Pawłów oraz Wąchock. Uczestnicy turnieju zmierzyli się z różnymi konkurencjami m.in. rzut ziemniakiem do celu, przeciąganie liny, piszemy przemówienia dla szefa, strzał piłka do bramki, rzut kapeluszem Sołtysa z Wąchocka, strzały piłką nożną do bramki oraz bicie piany. Na uczestników imprezy czekały liczne stoiska artystyczne, stragany z  prezentacją dorobku twórców ludowych, stoiska promujące lokalne potrawy kulinarne, a także bezpłatna strefa dla dzieci. Strefa zaopatrzona była w osobną scenę, na której odbywały się konkursy dla dzieci. 

W trakcie trwania Jarmarku na zwiedzających czekały otwarte ekspozycje muzealne: wystawa paleontologiczna oraz wystawa dotycząca samochodów ciężarowych STAR.

Niestety nagłe załamanie pogody, zmusiło do przerwania imprezy. Nie odbyły się zaplanowane występy poszczególnych gmin i koncerty: zespołu Phedora oraz gwiazdy wieczoru – Rafała Brzozowskiego z zespołem a także zaplanowany pokaz fajerwerków. Koncerty odbędą się w najbliższym wolnym terminie. O dacie koncertu będziemy informować w najbliższym czasie.

 

Galeria:

XIX Jarmark u Starzecha
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content