Wernisaż wystawy „Mnisi i hutnicy”

Dnia 13 maja 2017 r. w galerii „Wieży Ciśnień” odbył się wernisaż wystawy prac uczniów Ogniska Plastycznego w Starachowicach pt. „Mnisi i hutnicy. Otwarcia wystawy dokonał pan Paweł Kołodziejski dyrektor Muzeum wraz z panem Sylwestrem Kiełkiem dyrektorem Ogniska Plastycznego.

Na wystawie zaprezentowano 45 prac wykonanych różną techniką. Sala została podzielona na dwie części tematyczne. Na wschodniej części znalazły się prace prezentujące tematykę hutniczą a na zachodniej związane z klasztorem Cystersów w Wąchocku.

Ognisko plastyczne od lat organizuje na terenie Muzeum plenery artystyczne, a prace które zostały zaprezentowane na wystawie  powstały w latach 2011-2015. Plenery te odbywały się pod opieką nauczycieli Ogniska pana Ryszarda Uziębło, pani Aleksandry Michalskiej-Szwagierczak oraz dyrektora placówki POP.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie na wernisaż a osoby, które jeszcze nie widziały wystawy serdecznie zapraszamy.

Galeria:

Tekst: Maciej Szlęzak

Zdjęcia: Justyna Jagieła, Maciej Szlęzak

Wernisaż wystawy „Mnisi i hutnicy”