Wystawa „Porządek i Zagłada. Policja w nazistowskich Niemczech” w Muzeum.

Dnia 19 stycznia 2023 roku w budynku Kina Kotłownia odbył się wernisaż wystawy tymczasowej pt. „Porządek i Zagłada. Policja w nazistowskich Niemczech”. Wystawę otworzył Konsul Generalny dr Michael Groß w obecności przedstawicieli władz i zaproszonych gości w tym uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki ze Starachowic.

Na 9 podświetlanych kasetonach została przedstawiona rola niemieckiej policji w czasach nazizmu. Warto nadmienić, że nie tylko Gestapo i SS, ale także zwykła niemiecka policja brała udział w zbrodniach nazistowskich.

Wystawa ta została stworzona przez Niemiecką Wyższą Szkołę Policji w Münster i była już prezentowana w kilku muzeach w Polsce np. Muzeum – miejscu zbrodni w Auschwitz-Birkenau, Stutthof czy Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie. Teraz mieszkańcy w naszym regionie będą mogli obejrzeć tą wystawę, która będzie udostępniona do końca kwietnia 2023 r.

Wstęp wolny.

Więcej informacji o możliwości obejrzenia wystawy otrzymacie Państwo pod numerem telefonu 783 730 094 lub bezpośrednio w budynku recepcji muzeum ul. Marszałka Piłsudskiego 95.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.

Wystawa „Porządek i Zagłada. Policja w nazistowskich Niemczech” w Muzeum.