Wystawa jubileuszowa prac uczniów Państwowego Ogniska Plastycznego

W piątkowe popołudnie 22 listopada 2013r. o godz. 17.00 w Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac plastycznych, zorganizowanej z okazji 25–lecia działalności Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach.

Prezentuje około 150 prac swoich podopiecznych. Honorowy patronat objął Starosta Starachowicki Andrzej Matynia.

Założycielem  oraz pierwszym dyrektorem Ogniska Plastycznego była wybitna malarka pani Maria Drozdowska, jej dzieło kontynuował pan Ryszard Uziębło – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, a obecnie instytucją kieruje pan Sylwester Kiełek- absolwent Wyższej Szkoły sztuk Plastycznych w Gdańsku. Przez 25 lat zorganizowano kilkadziesiąt wystaw indywidualnych, konkursów, warsztatów, plenerów. Wielu wychowanków ogniska dostało się na wyższe uczelnie artystyczne – wzornictwo przemysłowe, architekturę, konserwację zabytków, architekturę krajobrazu itp. Niektórzy z nich robią kariery nawet za granicą. Ognisko wykształciło również wybitnych nauczycieli: Elżbietę Salomon, Ewę Wyczesaną, Jerzego Kołaczyńskiego, Aleksandrę Michalską-Szwagierczak, Dorotę Sarzyńską-Kosieradzką.

Wystawę będzie można oglądać do lutego 2014r.

Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy!