Wernisaż wystawy prac malarskich Karoliny Sideł – Kozieł 11 sierpień 2023r.

Wernisaż prac malarskich Karoliny Sideł – Kozieł pt. ” Pasiak Świętokrzyski” 11 sierpień 2023r. o godz. 17:00 Galeria w Wieży.

Wstęp wolny.

dr Karolina Sideł-Kozieł
Urodzona w 1987 roku w Kielcach. Doktor sztuki (2019). Absolwentka Instytutu Sztuk Pięknych UJK w Kielcach na specjalności malarstwo sztalugowe. W trakcie studiów uczestniczyła w wymianach studenckich we Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuki, programie MOST na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, Erasmus/Sokrates w Accademia di Bella Arti di Bari we Włoszech. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach na specjalności tkanina artystyczna. Prezes Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Kielecki oraz skarbnik Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej Delegatura w Kielcach. Od 2015 roku tworzy cykl malarski “Współczesne inspiracje pasiakiem świętokrzyskim”, który został doceniony Świętokrzyską Nagrodą Kultury 2020 oraz stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2020 rok.

Prace artystki można oglądać od 11 sierpnia do 17 września.

Wernisaż wystawy prac malarskich Karoliny Sideł – Kozieł 11 sierpień 2023r.