Wernisaż wystawy “OSTRENIEOSTRE” Andrzeja Karbińskiego

W sobotę 13 czerwca 2015 r. w Muzeum Przyrody i Techniki odbył się wernisaż wystawy “OSTRENIEOSTRE” Andrzeja WAMPA Karbińskiego.

Autor Andrzej  Karbiński (ur. 17 listopada 1964 r. w Wieliczce): archeolog, konserwator dzieł sztuki, fotograf, poeta, organizator wystaw i animator wydarzeń kulturalnych. W Austrii gdzie mieszka zawodowo zajmuje się archeologią i konserwacją dzieł sztuki prowadzi  własną Pracownię Konserwacji Dzieł Sztuki. Kreuje także okładki do książek, organizuje wystawy, publikuje za granica z dziedzin archeologii, konserwacji, poezji.

Był lureatem konkursów poetyckich m.in. :

•  I-Nagroda w Międzynarodowym Konkursie Poetyckim, Warszawa 2001
  • I-Nagroda oraz Puchar Prezydenta RP A. Kwaśniewskiego w “XXI Międzynarodowym Konkursie Poezji” Wąglany 2002
  • II-Nagroda w Międzynarodowym Konkursie Poetyckim, Warszawa 2003

Andrzej WAMPA Karbiński  brał udział w 20 salonach  i wystawach fotografii w Anglii, Austrii, Belgii, Hiszpanii i Polsce. W 2004 r. wydał  Fotoalbum „Karbinski-Mierzwa FOTOGRAFIE“ z naszego Muzeum.

U stóp Wielkiego Pieca w Hali Spustowej przybyli na otwarcie wystawy mogli zobaczyć 21 różnotematycznych fotografii.

W swoich pracach autor z całą namiętnością poszukuje tajemnicy istoty osoby, promieniowania krajobrazu. W specyficznym sposobie kreowania fotograficznego obrazu – za mgłą nieostrości, na wskroś w romantaczny sposób -, zmusza widza do odkrywania tego co ukryte, do kontenplacji obrazu. Czy to jest krajobraz, akt czy też inna forma, wszystko zaczyna się pod jego ręką poruszać, przy tym owiane jest – właśnie poprzez technikę jaką wykreował w swoich pracach – szalem tajemnicy… do odkrycia. Nie podaje niczego prosto, niczego za ostro, przenosi w spektrum magii, aby poruszyć i obudzić w widzu to, co w prozaice życia gubimy i o czym zapominamy – że posiadamy duszę.

Wystawa będzie dostępna do 31 lipca br.

Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy!