Wernisaż wystawy fotografii autorstwa Mieczysława Szczepańskiego „AKT I PORTRET”

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotografii autorstwa Mieczysława Szczepańskiego „AKT I PORTRET”, który odbędzie 22 września 2023 r. (piątek), o godz. 17:00, Galeria w Wieży.

Wstęp wolny.

Wystawa czynna do 31 października 2023 r.

Mieczysław Szczepański zaczął się interesować fotografią od dzieciństwa. W szkole średniej należał do kółka fotograficznego w Domu Kultury. Poznał tam tajniki obróbki fotografii analogowej. Autor wystawy fotografował wszystko – makro, reportaże, ludzi, krajobrazy, wschody i zachody słońca. Jego pasję przerwało wojsko, potem ślub, rodzina. Dopiero po latach. kiedy dzieci dorosły zajął się ponownie fotografią, już nie analogową, ale cyfrową. Od 2010 r. fotografuje głównie piękno kobiet, ich zmysłowość, emocje w portrecie, akcie i fotografii buduarowej. Zapisał się do Starachowickiego Towarzystwa Fotograficznego, gdzie systematycznie brał udział we wszystkich wystawach fotograficznych. W 2015 roku w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach miał miejsce jego pierwszy wernisaż ”Akt i Portret”, a w 2018 roku następny „Piękno niejedno ma imię”. Były to wystawy, gdzie Mieczysław Szczepański pokazał ciało kobiety w różnych etapach życia. Znalazły się tam zdjęcia zarówno młodych, jak i dojrzałych kobiet oraz przyszłych mam w okresie ciąży. Dla autora wystawy „dobra fotografia, to fotografia, która wywołuje emocje i pobudza wyobraźnię”, stąd jego pasja sprawia mu ogromną satysfakcję.

Serdecznie zapraszamy !!!!