Wernisaż Janusza Skowrona – wystawa malarska

Muzeum Przyrody i Techniki zaprasza na wernisaż wystawy Janusza Skowron 2 lipca (piątek) 2021 r. o godz. 17:00 w zabytkowej Hali Lejniczej

Janusz Skowron to mocno związany ze Starachowicami artysta, który od 1989 roku mieszka i pracuje w Nowym Jorku.

Janusz Skowron urodził się w Kolbuszowej, studiował na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Podczas studiów był współzałożycielem galerii Kont. Od 1981 do 1989 roku mieszkał w Starachowicach, pracował jako instruktor do spraw plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury.

Od 1989 r. mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Brał udział w ponad 300 wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. we Francji, Dani, na Ukrainie, Węgrzech, w Chinach, Korei Południowej, Stanach Zjednoczonych i w Polsce. Jest członkiem Polskiego Instytutu Naukowego w Ameryce, Instytutu Józefa Piłsudskiego w Ameryce w Nowym Jorku a także Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików oraz Grupy Twórców “Złota Linia”.

Za wybitne zasługi w działalności na rzecz zachowania dziedzictwa narodowego otrzymał Polski Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej.

Uprawia malarstwo, grafikę, rysunek i fotografię. Nowojorski tygodnik “Kurier Plus” od dziesięciu lat zamieszcza jego ilustracje.

Wernisaż Janusza Skowrona – wystawa malarska
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content