Warsztaty Studium Instrumentów Etnicznych

     Warsztaty Studium Instrumentów Etnicznych z udziałem Piotra “Stiffa” Stefańskiego to kolejne wydarzenie w ramach akcji Zimowy Wjazd do Huty 2016. Dwugodzinne zajęcia odbywały się od poniedziałku do czwartku, drugiego tygodnia ferii zimowych.

     Na zakończenie warsztatów w sobotę 30 stycznia 2016 r. odbył się koncert finałowy z udziałem uczestników warsztatów, Piotra Stefańskiego oraz Grzegorza Korneckiego i Dariusza Zawady, którzy w 2013 roku przeszli szkolenie w S I E. Warsztaty prowadzone przez Piotra Stefańskiego zebrały grupę uczestników o bardzo szerokim przedziale wiekowym od 7 do 18 lat.

     Zajęcia z wykorzystaniem bębnów afrykańskich okazały się być nie tylko warsztatami bębniarskimi. Tego typu zajęcia można z powodzeniem potraktować jak swego rodzaju zajęcia z arteterapii, stosowanej coraz częściej w projektach profilaktycznych. Poprzez udział w warsztatach SIE dzieci i młodzież budują swoją wrażliwość emocjonalną i potrafią za pomocą dźwięku wyrazić emocje, tworząc własną muzykę. Dodatkowo dźwięki uzyskiwane w trakcie pracy z bębnami powodują ukojenie i wyciszenie emocji. Wysokość wydawanych dźwięków sama w sobie ma moc terapeutyczną.

     Koncert finałowy pokazał, że obok efektów typowo profilaktycznych prowadząc wypracował w uczestnikach warsztatów efekt dodatkowy w postaci nabycia umiejętności muzycznych jak również kompetencji komunikacyjnych oraz umiejętności współpracy w grupie.

 

Tekst: Wioletta Sobieraj
Fot.: Pracownicy Muzeum Przyrody i Techniki

Warsztaty Studium Instrumentów Etnicznych
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content