VIII Festiwal Nauki

W dniach 29 marca oraz 1 kwietnia 2019 r. na terenie Muzeum odbył się  „VIII Festiwal Nauki” pod patronatem Starosty Powiatu Starachowickiego oraz Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Starachowice.

Głównym celem organizowania Festiwalu jest popularyzacja i upowszechnianie nauki wśród uczniów naszego regionu. Łatwiej zrozumieć zjawiska fizyczne w formie doświadczeń i eksperymentów niż siedząc przed podręcznikiem i zeszytami. Przedstawiciele szkół oraz instytucji naszego regionu mają możliwość podczas Festiwalu zaprezentować swoje osiągnięcia a uczniowie zapoznać się z kierunkami kształcenia w szkołach średnich.

Podczas Festiwalu odbyły się pokazy naukowe przygotowane przez poszczególne szkoły i instytucje z naszego regionu. W tym roku odwiedzili nas przedstawiciele Energetycznego Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego, Regionalnego Centrum Naukowo-Technologiczne z Podzamcza, Świata Robotyki, Geoparku Kielce. Odbył się również konkurs prezentacji naukowych, którego koordynatorem jest I Liceum Ogólnokształcące ze Starachowic wraz ze Stowarzyszeniem Nasza Jedynka.

VIII Festiwal Nauki
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content