VII Festiwal Nauki

Zapraszamy do uczestnictwa w VII edycji Festiwalu Nauki, który odbędzie się 12 kwietnia 2018 r. w godzinach od 9.00 do 12.00 na terenie Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach.

Głównym celem organizowania festiwalu jest popularyzacja i upowszechnianie nauki wśród uczniów naszego regionu. Łatwiej zrozumieć zjawiska fizyczne w formie doświadczeń i eksperymentów niż siedząc przed podręcznikiem i zeszytami.

Podczas festiwalu odbędą się pokazy naukowe przygotowane przez poszczególne szkoły i instytucje z naszego regionu. W tym roku odwiedzi nas Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego, Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne z Podzamcza,  Świat Robotyki i inni.  Zostaną wręczone nagrody dla uczniów szczególnie uzdolnionych -„Wawrzyńce 2018” oraz odbędzie się jak co roku konkurs prezentacji naukowych, którego koordynatorem jest I Liceum Ogólnokształcące ze Starachowic wraz ze Stowarzyszeniem Nasza Jedynka.

 

Oprócz zwiedzania stoisk zapraszamy do skorzystania z dodatkowych atrakcji:

  • PLANETARIUM, może przyjąć 6 grup po 25 osób, od 9 do 11.30,
  • OGNISKO, można skorzystać z miejsca ogniskowego i połączyć naukę z wypoczynkiem w formie pikniku (prowiant we własnym zakresie),
  • ZWIEDZANIE, jeśli Państwo będą chcieli uzupełnić wiadomości o historii Fabryki Samochodów Ciężarowych i Wielkiego Pieca nasi przewodnicy będą do dyspozycji.

Uwaga dodatkowe atrakcje wymagają wcześniejszej rezerwacji. ( informacje i rezerwacje pod tel. 41 275 40 83 wew. 29 oraz 783 730 094).

 

WSTĘP WOLNY !!!

VII Festiwal Nauki
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content