VI Noce Teatralne

W dniu 16 września 2016 r. w godzinach 20:00 – 23:00 w zabytkowej Hali Spustowej na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbyły się VI Noce Teatralne.

Noce Teatralne zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Promocji Talentów przy Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach, przy współpracy ze Starachowickim Centrum Kultury, Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach oraz Młodzieżowym Domem Kultury w Starachowicach.

Tegoroczną edycję Nocy Teatralnych otworzył spektakl “Księgi przypadku” w wykonaniu aktorów z grupy Antyrama z Wojewódzkiego Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach. „Księgi przypadku” to najnowszy spektakl grupy, który – jak mówią jego twórcy – traktuje o losach człowieka. Scenariusz powstał w oparciu o teksty członków zespołu oraz dramat “Stworzenie świata w Nowym Yorku” Krzysztofa Jaworskiego, jednego z czołowych przedstawicieli „bruLionu”. Reżyserem spektaklu jest Hubert Guza.

Wystąpili: Małgorzata Angielska, Monika Długosz, Bartosz Jończyk, Zuzanna Lech, Mikołaj Maciejski, Agata Maruszak, Anna Mojecka, Klaudia Ramiączek, Mikołaj Wróbel, Kamila Zagórska.

Kolejni aktorzy z  Teatru Doraźnego z Ostrowca Świętokrzyskiego zaprezentowali spektakl „Ballada bezludna”. Jest to spektakl inspirowany utworami Bolesława Leśmiana, to teatr formy, w którym główną rolę odgrywają szary papier, dźwięki i obrazy malowane na żywo światłem czy fakturą papieru. Scenariusz stworzyli Urszula Bilska i Mateusz Wróbel, zaś reżyserami spektaklu są Monika Karcz i Mateusz Wróbel.

Wystąpili: Milena Szczygieł, Joanna Karcz, Klaudia Sbriglio, Konrad Dzik, Jakub Kozakiewicz, Bartosz Sałapski.

Jako trzecia z grup zaprezentowała się krakowska grupa So Close, która łącząc esencję improwizacji teatralnej z zabawą i nutą fantazji, tworzy niepowtarzalne spektakle. Nikt nie spodziewa się, co za chwilę zobaczy na scenie: mowa tu o ich widzach, jak również o samych improwizatorach.Przygotowany przez nich spektakl to bazujący na pomysłach publiczności, miks krótkich form, połączonych ze śpiewem i dużą dawką dobrego humoru.

Wystąpili: Marysia Helak, Kamila Jamróz, Aleksandra Jarzmik, Aleksandra Maczel, Wanda Pietrzak, Anna Witek, Ewa Górecka i Mateusz Dzidkowski.

Na zakończenie tegorocznej edycji Nocy Teatralnych na Placu Centralnym Muzeum wystąpił Teatr Ognia „Enzonda Fireshow ” ze spektaklem pod tytułem „Lumen ad volatum/Latające światło”. Jest to widowisko ogniowe skupiające uwagę widza na pokazaniu ognia w innej niż zazwyczaj odsłonie. Artyści pokazali różnorodność ognia, od tlących się iskier, przez żywy ogień, aż do pryskającego i kipiącego żywiołu.
Wystąpili: Lucyna Garbacz, Katarzyna Domańska, Piotr Krzciuk i Michał Marczak.

Dodatkowo w sobotę 17 września w godzinach 11:00 – 13:00 na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach można było uczestniczyć w warsztatach teatru ognia zorganizowanych przez kielecko – starachowicką grupę z Teatru Ognia „Enzonda Fireshow”.

 

Galeria:

 

Tekst, zdjęcia: Justyna Jagieła

VI Noce Teatralne
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content