„VI Festiwal Nauki”

W dniu 24 kwietnia 2017 roku na terenie Muzeum Przyrody i Techniki odbyła się VI edycja Festiwalu Nauki pod patronatem Prezydenta Miasta i Starosty Starachowickiego.  Mimo niezbyt sprzyjającej pogody liczba uczestników była porównywalna do zeszłorocznej edycji  i odwiedziło nas ponad 500 osób.

W tym roku gościliśmy nowych wystawców, a szczególnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska „Świata Robotyki”, gdzie można było zbudować własnego robota oraz uczestniczyć w walce robotów, „Retro Grania”  które oblegane było przez młodzież chętną do pogrania na starych komputerach. Planetarium mogło przyjąć tylko 140 osób choć chętnych było o wiele więcej. Uczniowie chętnie odwiedzali stoiska Geoparku, PWiK Starachowice oraz Energetycznego Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego, które prezentowały interesujące doświadczenia i pokazy.

Placówki oświatowe i szkoły z rejonu Starachowic, również przygotowały ciekawe stanowiska na których prezentowano osiągnięcia szkół oraz można było uzyskać informacje o placówkach. Opolskie Latające Muzeum Motoryzacji zaprezentowało jednoślady, a wśród nich jedyny w swoim rodzaju rower z automatycznymi przerzutkami.

Oprócz stoisk i pokazów równocześnie w budynku Kina Kotłownia odbywał się konkurs uczniowskich prac naukowych organizowany przez I Liceum Ogólnokształcące ze Starachowic wraz ze Stowarzyszeniem Nasza Jedynka.

Podczas Festiwalu Nauki wręczono nagrody Starosty Starachowickiego „Wawrzyńce 2017” dla szczególnie uzdolnionych uczniów naszego powiatu w kategoriach: nauk humanistycznych, matematyczno – przyrodniczych, kategorii społecznej i artystycznej.

Muzeum przygotowało dodatkowe atrakcje:  kilka grup pod opieką przewodników Muzeum miało możliwość zwiedzenia obiektu, a także skorzystania z miejsca ogniskowego.

Wystawcy:

Studenckie Koło Naukowe Zarządzanie (AGH w Krakowie), Opolskie Latające Muzeum Motoryzacji, Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego, Geopark z Kielc, Planetarium Supernowa, Świat Robotyki, Retro Granie, szkoły i placówki edukacyjne.

 

Dziękujemy wszystkim szkołom i instytucjom za wsparcie i pomoc w realizacji Festiwalu Nauki oraz zapraszamy na kolejna edycję za rok.

Galeria:

Tekst: Maciej Szlęzak

Zdjęcia: pracownicy MPiT

„VI Festiwal Nauki”
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content