V Festiwal Blues pod Piecem

27 sierpnia w Hali Spustowej Muzeum Przyrody i Techniki odbyła się piąta edycja Festiwalu Blues pod Piecem.

Doborowy zestaw muzyków zaproszony na ten wieczór otworzyła grupa Jan Gałach Band. Jedyny zespół w Polsce grający na stałe z dwiema perkusjami. The Jan Gałach Band powstał z inicjatywy lidera zespołu Janka Gałacha. Muzykę zespołu można określić jako szeroko pojętną ambitną muzykę rockową z elementami blues-rocka, jazzu i fusion. Podczas koncertu zespół nie stronił od improwizacji, racząc widzów  prawdziwymi muzycznymi kolażami.

Po tak niepowtarzalny występie, na scenie jako drugi zagrał, znany starachowickiej publiczności Adam Kulisz. Muzyk, autor tekstów, kompozytor a przede wszystkim bluesman, obecny na polskiej scenie od 30 lat. W ostatniej dekadzie pięciokrotnie wybierany najlepszym polskim wokalistą bluesowym. W swoim dorobku ma dziewięć płyt długogrających, na których zawarł ponad 60 swoich autorskich kompozycji (blues, boogie, rock, ballady). Wraz ze swymi projektami wystąpił na największych polskich festiwalach bluesowych. O jubileuszu Adama Kulisz pamiętali organizatorzy i wierni fani bluesa. Dużą niespodzianką było pojawienie się na scenie pchor. Michała Ejsmonta i kpt. Sławomira Kielicha z Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Kapitan Kielich zagorzały fan muzyki bluesowej  podziękował Adamowi Kuliszowi za jego pracę artystyczną.

Na zakończenie Festiwalu wystąpił  Ireneusz Dudek, rock’n’rollowiec i bluesman, szerokiemu kręgowi odbiorców znany jako Shakin’ Dudi. Wokalista i wirtuoz gry na harmonijce ustnej, inicjator i szef Rawa Blues Festiwal. W trakcie koncertu muzycy Shakin’ Dudi zaprezentowali zgromadzonej publicznej swoje nowe kawałki oraz klasyczne rockandrollowe utwory. Shakin’ Dudi zdecydowanie sprzeciwia się graniu z playbacku co świetnie wpisało się w całą idee Festiwalu.  Żywa muzyka, klimatyczne miejsce i wspaniale bawiąca się publiczność tak można podsumować jubileuszowy V Festiwal Blues pod Piecem.

Duże podziękowania kierujemy do  wszystkich  którzy wsparli V Festiwal Blues pod Piecem.

Patroni: Wojewoda Świętokrzyski Pani Agata Wojtyszek, Starosta Starachowicki Pan Dariusz Dąbrowski.

Sponsorzy: Odlewnie Polskie S.A., Gerda Sp. z o.o., Bricomarché Starachowice, Kwiaciarnia Czerwone Korale, PPUH Perfopol Sp. z o.o.

Patroni medialni: Magazyn Muzyków TopGuitar, Serwis muzyczny NetFan.pl, Radio Kielce, TVP3, TV Starachowice, Echo Dnia, Portal Starachowice Net., Niecotygodnik Starter Starachowice, Tygodnik Starachowicki, Gazeta starachowicka.

Galeria:

Tekst: Wioletta Sobieraj

Foto: Andrzej Wysocki

V Festiwal Blues pod Piecem
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content