“Świętokrzyska Karta Seniora”

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach w dniu 12 stycznia 2017r. przystąpiło do “Świętokrzyskiej Karty Seniora”.

“Świętokrzyska Karta Seniora” jest formą dodatkowego wsparcia dla seniorów w dostępie do różnych form życia społecznego, kulturalnego, prozdrowotnego i gospodarczego; poprzez zaoferowanie im specjalnych ulg, usług bądź szczególnych uprawnień wynikających z oferty partnerów projektu.

Do korzystania z uprawnień wynikających ze Świętokrzyskiej Karty Seniora uprawniona jest każda osoba zamieszkała na terenie Polski, która ukończyła 60 lat lub więcej. Dokumentem potwierdzającym możliwość skorzystania z przywilejów wynikających z karty  jest ważny dowód osobisty.

W ramach „Świętokrzyskiej Karty Seniora” proponujemy Państwu :

  • Bilet ulgowy na zwiedzanie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach (8,00 zł. sezon letni od 1 kwietnia do 31 października; 5,00 zł. sezon zimowy od  1 listopada do  31 marca). Zakup biletów zniżkowych możliwy będzie w kasie Muzeum po okazaniu karty wraz z dokumentem tożsamości
  • Bezpłatny wjazd windą na Górny Poziom Wielkiego Pieca (tylko w sezonie letnim od 1kwietnia do 31 października w godzinach pracy Muzeum)
  • Bilet w cenie 2,00 zł./ os. uprawniający do udziału w warsztatach muzealnych, dostępny dla grup powyżej 10 osób. Oferta zajęć dostępna będzie na stronie internetowej Muzeum w zakładce „Świętokrzyska Karta Seniora”. (Zajęcia odbywają się od wtorku do piątku w godz.: 09:00 – 14:00)
  • Możliwość przygotowania ogniska lub grilla dla grupy osób. Koszt: 30,00 zł. (za grupę do 25 os.). Kwota nie obejmuje poczęstunku. ( Ognisko organizowane jest od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Muzeum lub w weekend za zgodą Dyrektora Muzeum)
  • 50 % zniżki na zakup biletów uprawniających do uczestnictwa w imprezach kulturalnych odbywających się w Muzeum (koncerty). Daty poszczególnych wydarzeń zamieszczone będą na stronie internetowej Muzeum.
  • 50 % zniżki na zakup biletów uprawniających do  zwiedzania płatnych wystaw czasowych. Daty trwania poszczególnych wystaw zamieszczone będą na stronie internetowej Muzeum.

Aktualny wykaz partnerów i ich oferta zamieszczona jest na stronie:

www.sejmik.kielce.pl/urzad/dla-seniorow/swietokrzyska-karta-seniora/556-wykaz-partnerow-projektu-swietokrzyska-karta-seniora

Informacja o oferowanych przez partnerów projektu  specjalnych ulgach, usługach bądź szczególnych uprawnieniach zamieszczona jest na stronie internetowej projektu www.senior.sejmik.kielce.pl

 

“Świętokrzyska Karta Seniora”
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content