Światowy Dzień Dinozaura 2024

Choć dinozaury dawno już wyginęły to nie przestają fascynować ludzi. Święto tych prehistorycznych stworzeń obchodzone jest corocznie 26 lutego w ramach Światowego Dnia Dinozaura, który trwał            w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach przez cały tydzień. Nasi goście zwiedzali muzealną wystawę przyrodniczą, która opowiada historię o zwierzętach zamieszkujących wiele milionów lat temu pradawne Góry Świętokrzyskie. Najmłodsi uczestnicy przygotowali namalowane prze siebie prace plastyczne pt. Mój ulubiony dinozaur”. Powstała z nich niezwykła urodzinowa wystawa. Natomiast młodzież świętowała Dzień Dinozaura uczestnicząc w ciekawym edukacyjnym projekcie, łącząc wiedzę o prehistorii z pasją do kina. Powstały bardzo ciekawe i kreatywne filmiki. Dzień dinozaura w naszym Muzeum był pełen zabawy, kreatywności i niezapomnianych przygód.

Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie !!!!

Światowy Dzień Dinozaura 2024