Sukces projektu “Edukacja w Miejscach Pamięci”

10 czerwca na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego z udziałem Prezydenta Kielc oraz Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty – Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej podsumował realizację pilotażowego programu projektu „Edukacja w miejscach pamięci”.

W realizacji projektu uczestniczyli m.in. klasztor na Świętym Krzyżu, Muzeum Historii Kielc, Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, przewodnicy świętokrzyscy.

Udział w pilotażowym projekcie był bezpłatny dla uczniów. Zrealizowany został przy wsparciu finansowym władz miasta Kielce. W planach jest wprowadzenie projektu do programów nauczania i programów wychowawczych kieleckich szkół. Dziękujemy za możliwość współuczestniczenia w projekcie. Gratulujemy organizatorom dużego sukcesu w realizacji całego zadania.

Tekst: Wioletta Sobieraj

Sukces projektu “Edukacja w Miejscach Pamięci”