Studenckie Warsztaty Filmowe

Studenckie Warsztaty Filmowe to kolejny „flirt” MPT ze środowiskiem twórców kultury. Tym razem nasze Muzeum gościło przyszłych aktorów – studentów I roku Wydziału Aktorskiego łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera. W dniach 23 – 28 IX odbywali oni zajęcia warsztatowe prowadzone przez swoich wykładowców w sali paleontologii pod czujnym oczodołem opisthocelikaudii. Nasi goście byli pod wrażeniem zakładu wielkopiecowego jak też pełni uznania dla wysiłku zmierzającego do jego uratowania.

Podczas zwiedzania obiektów muzealnych przyszli filmowcy przyznali, że poprzemysłowe otoczenie może być bardzo inspirujące dla twórców – nie tylko filmowych. Młodzi ludzie wraz z opiekunem roku panem prof. Januszem Gajosem mięli również okazję zwiedzić zabytki doliny rzeki Kamiennej (w tym, klasztor cystersów w Wąchocku, zalew i zaporę w Brodach , oraz ruiny walcowni w Nietulisku)

Jak sami przyznali nie nudzili się w Starachowicach a nasze miasto wcale nie jawiło im się jako bezbarwne i przygnębiające. Na pożegnanie pan Janusz Gajos „zaprosił się na przyszłość” – trzymamy za słowo.

Autor: Paweł Kołodziejski

Studenckie Warsztaty Filmowe
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content