“STAR.Kolebka Polskiej Motoryzacji”

W piątek 15 grudnia w muzealnym Kinie Kotłownia odbyła się stalówka czyli muzealne spotkanie z książką.

Podczas piątkowego wydarzenia zaprezentowano najnowszą książkę Pana Roberta Przybylskiego pt. “Star. Kolebka polskiej motoryzacji”.

W dniu 15 grudnia minęło dokładnie 75 lat od zaprezentowania pierwszego samochodu polskiej konstrukcji wytwarzanego seryjnie. Był nim Star20. Podczas stalówki pan Robert Przybylski, znany dziennikarz i publicysta motoryzacyjny przybliżył zgromadzonym gościom okoliczności związane z pracą nad książką. Dyskusja pomiędzy Autorem a przybyłymi Gości, w znakomitej większości byłymi inżynierami Fabryki Samochodów Ciężarowych w Starachowicach to była prawdziwa gratka dla miłośników historii motoryzacji.

Serdecznie dziękujemy za przybycie !!!

Foto: Muzeum Przyrody i Techniki oraz Telewizja Starachowice

“STAR.Kolebka Polskiej Motoryzacji”