Seminarium nauczycielskie

Tradycyjnie na początku roku kalendarzowego Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprosiło nauczycieli placówek oświatowych ze Starachowic i Powiatu Starachowickiego oraz przedstawicieli wydziałów edukacji ze Starostwa Powiatowego i Gminy Starachowice.

Celem nowoczesnej edukacji muzealnej jest przekształcenie relacji między muzeum a publicznością, zmiana biernego „odbiorcy” w aktywnego uczestnika działań muzealnych. Realizacja tego celu przybiera zróżnicowane i bogate formy. Zintegrowane programy edukacyjne adresowane są do wszystkich grup wiekowych. W zakres działań edukacyjnych wchodzą również koncerty, pokazy multimedialne, konkursy, wykłady, różnorodne działania artystyczne, spotkania   i warsztaty z artystami.

W trakcie seminarium w formie prezentacji przedstawiono działania edukacyjne prowadzone przez Muzeum. Każdy z uczestników otrzymał pakiet zawierający:

– Ofertę edukacyjną Muzeum

– Pakiet na „Dzień Kobiet”

– Pakiet „Muzeum na Święta”

– Ofertę edukacyjną do wystawy „Od Wierzbnika do Starachowic”

– Plan zdarzeń muzealnych o charakterze edukacyjnym w 2019 r.

– zaproszenie na wystawę “Wszystko… jest liczbą”

Ponadto przygotowano ofertę dotyczącą Zimowego wjazdu do Huty, lekcji historycznych oraz technicznych odbywających się w Muzeum.

Mając na uwadze jak wiele Muzeum zawdzięcza współpracy z Placówkami Oświatowymi serdecznie dziękujemy Państwu za uczestnictwo w spotkaniu.

Seminarium nauczycielskie
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content