Ruszyły zapisy na 8. Legendę STARA

Właśnie rozpoczęła się rejestracja uczestników 8. edycji Zlotu Pojazdów Zabytkowych Legenda STARa, który odbędzie się tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia. Imprezę poprzedzą w tym roku konwoje STARa, na które również prowadzimy zapisy. Potrwają one do 10 sierpnia br.

Jak co roku od 2015 Powiat Starachowicki organizuje zlot pojazdów zabytkowych pn. Legenda STARa. W tym roku to wydarzenie odbędzie się w ostatni weekend sierpnia, będzie można zobaczyć nie tylko zabytkowe STARy , ale również inne pojazdy które brały udział w paradach i konkursach. W tym roku pojawią się one również na drogach całej Polski, za sprawą zlotu gwiaździstego, który poprzedzi finał naszej imprezy. 
Przez kilka dni konwoje STARa będą zmierzały do Starachowic po wyznaczonych trasach: 

  • północnej (Słupsk – Chojnice – Toruń – Włocławek – Zgierz – Piotrków Trybunalski – Końskie – Starachowice) 
  • południowej (Tarnów – Rzeszów – Sandomierz – Opatów – Ostrowiec Świętokrzyski – Starachowice)
  • śląskiej (Jaworzno – Olkusz – Wolbrom – Jędrzejów – Kielce – Skarżysko – Kamienna – Starachowice).

Promując imprezę oraz dorobek polskiej myśli motoryzacyjnej.
Wszystkie spotkają się 26 sierpnia w Starachowicach, gdzie jeszcze tego samego dnia odbędzie się spotkanie z Jerzym Stetzem i Tomaszem Wątorem – uczestnikami wyprawy STARem 266 dookoła świata, którzy pod szyldem naszego zlotu dotarli w tym roku STARami za koło podbiegunowe.
Oficjalne otwarcie imprezy odbędzie się 27 sierpnia na terenie Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach, czyli w bazie naszego zlotu. Prócz samochodów ciężarowych, prezentowane będą także zabytkowe pojazdy osobowe i motocykle. W planach są próby szybkościowe i sprawnościowe. Nie zabraknie także jazd terenowych na dawnym torze prób Fabryki Samochodów Ciężarowych. 

Rejestracja prowadzona jest elektronicznie na stronie imprezy: http://www.legendastara.pl, w zakładce strefa uczestnika. Zapisy potrwają do 10 sierpnia br. Szczególnie gorąco zachęcamy właścicieli i posiadaczy ciężarówek, wyprodukowanych przed 1997 r., którzy mogą liczyć  tym roku na dodatkowe atrakcje w postaci możliwości udziału w konwojach STARa. Ci, którzy się zdecydują, będą wspólnie przemierzać Polskę, zatrzymując się w wybranych przez nas punktach (m.in. Toruń, Zgierz, Piotrków Trybunalski, Sandomierz), gdzie będą prezentować swoje pojazdy. Dla nich nasza impreza zacznie się kilka dni wcześniej. W przypadku trasy północnej już 24 sierpnia. 

Dlaczego warto wziąć udział w konwojach STARa?

  • Zyskasz możliwość zaprezentowania swojego pojazdu zarówno na trasie, jak i na zlocie w Starachowicach. 
  • Zapewniamy nocleg i wyżywienie na trasie dla załogi (max 2 osoby) każdego pojazdu 
  • Jeśli dołączysz do konwoju co najmniej 100 km od Starachowic otrzymasz – UWAGA! – karty paliwowe do wykorzystania na stacjach ORLEN. W zależności od liczby uczestników i cen paliw w sierpniu – powinny one pokryć co najmniej 50% kosztów paliwa zużytego w trakcie Konwoju. 
  • Otrzymasz specjalne, unikatowe znaczki Konwoju do umieszczenia w widocznym miejscu w pojeździe. 

WAŻNE!

Więcej informacji na temat imprezy na stronie: legendastara.pl oraz na stronie Facebooka: legendastaraTST.

Ruszyły zapisy na 8. Legendę STARA
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content