Rok 2022 rokiem Władysława Wagnera

Rok 2022 w mieście Starachowice, ogłoszony jest rokiem Władysława Wagnera, bohatera którego dokonania rozpalały wyobraźnię młodych Polaków lat 30. XX stulecia. Dla nas współcześnie Władysław Wagner jest przykładem na to, jak wiele może zdziałać człowiek dzięki swojej pracy i wielkiej pasji.Wiele lokalnych Instytucji i Osób we właściwy dla siebie sposób, będzie przez cały rok nawiązywać w swoich działaniach do tej wybitnej Postaci.

Muzeum Przyrody i Techniki już 15 marca zaprasza na „Stalówkę” czyli muzealne spotkanie z książką. Wspólnie z uczestnikami przeanalizujemy wydawnictwa o Władysławie Wagnerze, które są dostępne na rynku czytelniczym. W Kinie kotłownia odbędzie się projekcja filmu o życiu niestrudzonego Żeglarza.

Nawigujcie 15 marca o godz. 17.00 do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Wstęp wolny.

Rok 2022 rokiem Władysława Wagnera